درباره ما

درباره کریم باقری

finds-15863315120

کریم باقری یکی از معروف ترین و محبوب ترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران است که در طول دوران حرفه‌ای خود، در تیم‌های مختلف داخلی و خارجی بازی کرده و برای تیم ملی ایران ۸۷ بازی و ۵۰ گل به ثمر رسانده است. ریم باقری در ۱ اسفند سال ۱۳۵۲ در تبریز به دنیا آمده است، او همچنین در سال ۱۳۷۸ به عنوان مرد سال فوتبال ایران و در نظرسنجی سایت آمار و تاریخ فدراسیون بین‌المللی فوتبال (IFFHS) به عنوان بازیکن محبوب جهان انتخاب شده است.

کریم باقری در ۱ اسفند ۱۳۵۲ در تبریز به دنیا آمد و در محله عباسی این شهر بزرگ شد. او فوتبال را با بچه‌های محل خود شروع کرد و سپس در تیم جوانان ایدم تبریز و تراکتورسازی تبریز بازی کرد. او در ابتدای دوران فوتبال خود در پست دفاع بازی می‌کرد، اما پس از انتقال به تیم کشاورز تهران و دعوت به تیم ملی، به خط هافبک منتقل شد و درخشش او آغاز شد.کریم باقری در سال ۱۳۷۴ به پرسپولیس پیوست و در این تیم قهرمانی لیگ را تجربه کرد.

او در سال ۱۳۷۶ به همراه علی دایی به تیم آرمینیا بیله‌فلد آلمان پیوست و در بوندس‌لیگا و لیگ دسته دوم آلمان بازی کرد. او همچنین در چارلتون انگلیس بازی کرد و در نهایت از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۹ فوتبالی خود را با پرسپولیس به پایان رساند. او در سال ۱۳۸۹ با یک بازی تاریخی مقابل استرالیا از فوتبال خداحافظی کرد.

کارهای دور از فوتبال

کریم باقری علاوه بر فوتبال، در زمینه تجارت و کارآفرینی هم فعالیت‌های موفقی داشته است. او یکی از تاجران معروف فرش ایران و تبریز است و در زمینه صادرات خشک و بار و غلات و خرید و فروش ملک در کشور های عربی فعالیت می‌کند. او همچنین نمایندگی یکی از شعب رستوران‌ های زنجیره‌ای آمریکا را در ایران داشته است. او در زمینه خیریه هم فعالیت‌هایی داشته است و بارها برای کمک به زلزله‌ زدگان ورزقان و سایر مناطق نیازمند اقدام کرده است.

کریم باقری یکی از اسطوره‌های فوتبال ایران است که با تلاش و پشتکار خود، در زمینه‌های مختلف زندگی موفق بوده و همچنان با حضور در تیم ملی و پرسپولیس به عنوان دستیار مربی، به فوتبال ایران خدمت می‌کند. او یک الگوی ایده‌آل برای نسل‌های جوان است که می‌توانند از تجربیات و داستان زندگی او الهام بگیرند.

جهت ارتباط با کریم باقری و تیم همکاران از طریق راهکارهای موجود در تارنمای رسمی اقدام بفرمائید.

Tehran_derby_by_Mojnews_2